O závodě a Jazzovém večeru


Kategórie lyžníků

Havrlanti, skiačky a skiáci aneb všichni, kteří si troufnou na zkrocení čertovskejch pérkýnek.

Lyžnické vybavení

Zápoliti pouze na dobových, dřevěných lyžích možno jest. Repliky těchto také přijímány budou, nikoli však lyže s hranami, jež k novějším typům patří. Vázání a obuv lyžařská též k historickým kouskům patřiti musí. Dobový oděv jest samozřejmostí.

Lokace a datum

Závod VZG bývá vždy v Rokytnici nad Jizerou či jejím blízkém okolí. Termín bývá okolo 13.3. Jak to bylo nebo bude letos přesně letos, se dočtete v záložce "Praktické info".

Jazzový večer

Součástí Grešle je každý druhý rok taneční bál s živou hudbou ve stylu 20. a 30. let. Doposud nám hráli např. Aurora Jazz Band, Old boys, Jazzika nebo Duo Big Band. Občerstvení zajištěno. Společenský oděv podmínkou. 

Závodní disciplíny

vyřazovací slalom

Muži či ženy sobě dvojice dle čísel vytvoří a změří síly sjezdem v připravených tratích. Ten, jehož jízda rychlejší bude, ihned odebere se ku startu k jízdě následující, v níž s dalším výhercem se zúčastní. Takzvaným pavoukem určí se závodníci nejrychlejší jež později honorováni budou.

Slalom se startem hromadným

Muži či ženy sobě čtveřice dle čísel vytvoří a změří síly sjezdem hromadným v připravené trati. Rychlejší dva odebéřou se ihned ku stratu ku zápolení dalšímu. Takzvaným pavoukem určí se závodníci nejrychlejší, jež později honorováni budou. 

Závod ve skoku dalekém 

Na připraveném můstku konati se budou. Pro bezpečnost nájezd bude shora omezen. Ze tří pokusů se delší vybere. Pouze ale ten, po kterém se zápolící lyžník na nohou po dopadu udrží. 


© 2020 GLOBAL Consulting, s.r.o.. Václavské náměstí 1, Praha, 110 00
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!